PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Zwiedź laboratoria fizyczne UW


Zwiedź laboratoria fizyczne UW

2011-02-24


Zwiedź laboratoria fizyczne UW

26 lutego Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego z okazji 90. rocznicy oddania do użytku obecnej siedziby otworzy swoje podwoje dla gości.

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego mieści się przy ulicy Hożej w Warszawie, w gmachu oddanym do użytku 30 stycznia 1921 roku. Z okazji 90 rocznicy tego wydarzenia uczelnia planuje ciekawe uroczystości.

W sobotę 26 lutego w budynku przy ulicy Hożej pracownicy, studenci i absolwenci Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz zaproszeni goście spotkają się na uroczystej sesji naukowej. Po niej, o godzinie 13, nowe wydziałowe laboratoria zaprezentowane zostaną dziennikarzom. A od godziny 15 każdy chętny będzie mógł wziąć udział w atrakcjach przygotowanych z okazji rocznicy.

W planach są m.in. warsztaty fizyczne dla dzieci w wieku 5+ i 10+ oraz wykłady popularne: o mitach i limitach związanych z mikroskopem (pokazy!), o grafenie, czyli bardzo „sprytnym” węglu oraz o odczarowywaniu najbardziej „magicznych” działów fizyki - grawitacji i fizyki kwantowej.

Podczas obchodów będzie można również zwiedzić 4 laboratoria fizyczne:

  • Laboratorium Ultraszybkiej Magnetoskopii Nanostruktur Półprzewodnikowych LUMNP, w którym dzięki unikalnemu połączeniu technik niskotemperaturowej spektroskopii, silnych pól magnetycznych oraz ultraszybkich metod optycznych można np. obserwować narastanie i zanik luminescencji z kropek kwantowych (zwanych czasem „sztucznymi atomami”).

  • Laboratorium Procesów Ultraszybkich LPU, gdzie będzie można poznać zagadnienia impulsów laserowych i zobaczyć m.in. proces tworzenia się kuli plazmy w powietrzu.

  • Laboratorium Fizyki Dalekiej Podczerwieni FRILAB, w którym badane są materiały półprzewodnikowe używane do wykonywania struktur mikroprocesorów czy pamięci komputerowych. Jego pracownicy udowodnią gościom, że cegłę można w okamgnieniu rozgrzać do czerwoności niewidzialnym światłem laserowym.

  • Laboratorium spektroskopii ramanowskiej i luminescencji nanostrukur, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej m.in. o grafenie.

Na warsztaty dla dzieci oraz na zwiedzanie laboratoriów trzeba zapisać się internetowo - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

A ze szczegółowym planem uroczystości z okazji 90-lecia istnienia Wydziału Fizyki UW na ul. Hożej można zapoznać się na stronie: www.fuw.edu.pl/90lat.html.

MW


Podziel się | var addthis_config = { data_use_cookies: false }

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl