PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » eTwinning - już ponad 580 szkół z Polski!


eTwinning - już ponad 580 szkół z Polski!

2005-07-26


eTwinning - już ponad 580 szkół z Polski!

eTwinning to program UE mający na celu wspieranie współpracy bliźniaczej szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Bierze w nim udział już  ponad 6000 szkół z całej Europy, w tym ponad 580 z Polski! Zapraszamy kolejne szkoły do udziału!

Projekt "eTwinningowy" może być realizowany na kilku poziomach - może być wymianą pomiędzy dwoma nauczycielami, dwoma zespołami nauczycieli, dwoma zespołami przedmiotowymi (uczniowie pod kierunkiem nauczyciela), dwoma bibliotekarzami lub dwoma dyrektorami.

Akcja eTwinning stanowi integralną część programu eLearning i została oficjalnie zainaugurowana przez Komisję Europejską na początku 2005 roku. Program powstał, by dać szkołom europejskim możliwość wspólnego uczenia się i uczenia się od siebie nawzajem. Szkoły, które przyłączą się do tej akcji, mogą wymieniać poglądy i nawiązywać przyjaźnie i współpracę ze szkołami z innych krajów. eTwinning ma również zachęcić młodych ludzi do wzajemnego poznawania się, do poznawania swoich kultur, szkół i rodzin. W akcję aktywnie zaangażowały się i udzieliły jej wsparcia ministerstwa edukacji w krajach europejskich.

Na czym polega eTwinning?

W ramach programu eTwinning dwie różne szkoły z dwóch różnych krajów europejskich wykorzystując we wspólnej pracy narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) mogą wymieniać informacje i wiedzę ponad europejskimi granicami. W trakcie takiej długoterminowej współpracy, szkoły partnerskie będą miały okazję do przeprowadzenia wspólnego pedagogicznego przedsięwzięcia.

Zaplanowany projekt może być realizowany na kilku poziomach: może być wymianą pomiędzy dwoma nauczycielami, dwoma zespołami nauczycieli, dwoma zespołami przedmiotowymi, dwoma bibliotekarzami lub dwoma dyrektorami i powinien obejmować szeroki zakres dziedzin, tematykę zaczerpniętą z programów nauczania, czy nawet elementy związane z rozwojem zawodowym kadry pedagogicznej.

Koordynatorzy

Koordynatorem akcji eTwinning (tzw. Centralnym Serwisem Wsparcia - CSS) jest European Schoolnet. Inicjatywa wspierana jest także przez sieć Narodowych Serwisów Wsparcia (NSS). Polskim NSS jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, której głównym celem jest szeroko pojmowane wspieranie działań na rzecz reformy i rozwoju systemu edukacji w Polsce.

Jak przyłączyć się do projektu?

Szkoły, które chcą włączyć się do akcji eTwinning powinny zarejestrować się na portalu http://www.etwinning.net/ stworzonym dla wszystkich zainteresowanych akcją lub już działających w partnerstwie. Jest to oficjalna strona internetowa akcji, na której szkoły mogą znaleźć wiele pożytecznych informacji np. komunikaty prasowe i materiały informujące o akcji eTwinning, dział pomocy Helpdesk, którego zadaniem jest odpowiadanie na pytania nauczycieli, dział poświęcony poszukiwaniom partnera do bliźniaczej współpracy szkół itp.

Przed przystąpieniem do współpracy nauczyciele zainteresowani udziałem w akcji eTwinning powinni zrobić dwie podstawowe rzeczy: znaleźć temat i partnera.

Temat powinien być na tyle elastyczny, aby dało się go dostosować do jak największej liczby przedmiotów i tym samym zwiększyć możliwość rozszerzenia tego pedagogicznego przedsięwzięcia na całą szkołę. Partnerami mogą być szkoły współpracujące już wcześniej w ramach projektów akcji Comenius lub innych europejskich przedsięwzięć.

Dobry projekt...

Sam projekt powinien być przygotowany bardzo dokładnie, należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak wakacje czy ferie, wycieczki klasowe, plan lekcji, dostęp do komputera w szkole itp. Warto do tej akcji zachęcić jak najwięcej nauczycieli z danej szkoły, pomyśleć o nauczaniu międzyprzedmiotowym oraz o zaangażowaniu uczniów, dla których ta akcja ma być ekscytującym i wzbogacającym przedsięwzięciem.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji na temat projektu "eTwinning - współpraca bliźniacza europejskich szkół" uzyskać można na stronie http://www.etwinning.net/, pod adresem: info@etwinning.net lub w siedzibie Polskiego Serwisu Wsparcia:

Narodowe Biuro Kontaktowe Akcji eTwinning:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

ul. Mokotowska 43, 00-551 Warszawa

tel. (22) 622 37 12 wew. 324, fax: (22) 622 37 10

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl