PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » e-VITA - nowy program PAFW!


e-VITA - nowy program PAFW!

2004-03-03


e-VITA - nowy program PAFW!

Celem nowego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Wieś Aktywna. Budowanie Społeczeństwa Informacyjnego (e-VITA)" jest kontynuacja idei realizowanego w latach 2001-2003 Programu Inicjatyw Wiejskich "VITA" w zakresie pobudzania i wspierania aktywności społecznej i gospodarczej na terenach wiejskich.

Program jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), Fundacji Wspomagania Wsi (FWW) oraz Cisco Poland / Cisco Foundation.

Jego zadaniem będzie wspieranie budowy nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego (e-society) na terenach wiejskich w Polsce. Przedsięwzięcie będzie realizowane poprzez zaprojektowanie i wdrożenie programu edukacyjnego oraz zróżnicowanych co do skali i zakresu kilku pilotażowych projektów wykorzystania technologii informatycznej (IT) dla wsparcia lokalnej aktywności społecznej i gospodarczej. Adresatami programu są: samorządowcy, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, rolnicy i przedsiębiorcy oraz młodzież.

W ramach programu zrealizowane zostaną nastepujące działania:

1. Edukacja
Beneficjentom programu przekazana zostanie wiedza na temat:
a) praktycznych możliwości wykorzystania internetu oraz technologii informacyjnych w rozwoju, edukacji, przedsiębiorczości i tworzeniu miejsc pracy;
b) konkretnych zastosowań tych technologii w Polsce i za granicą.

Działania edukacyjne obejmują m.in.:

- konferencję z udziałem ok. 200 przedstawicieli z 40 gmin z całego kraju oraz polskich i zagranicznych specjalistów i praktyków w dziedzinie zastosowania technologii informacyjnych w rozwoju lokalnym,

- pięć seminariów poświęconych tematyce technologii informacyjnych dla przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych i liderów wiejskich dla łącznej liczby 500 osób z całego kraju,

- opracowanie i publikację serii poradników z zakresu stosowania nowych technologii dla różnych grup odbiorców - samorządu, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i młodzieży,

- ogólnopolskie spotkanie organizacji pozarządowych działających na wsi, którego tematem przewodnim będzie wykorzystanie technologii informacyjnych w uwolnieniu potencjału obszarów wiejskich i stymulowaniu ich rozwoju. W spotkaniu weźmie udział 500 osób z całego kraju.

2. System wsparcia
W ramach programu uruchomiony będzie specjalistyczny serwis internetowy, który będzie służył pomocą zarówno uczestnikom programu jak i wszystkim zainteresowanym wykorzystaniem jego zasobów (w trakcie i po zakończeniu programu), stając się trwałą platformą gromadzącą i udostępniającą wiedzę oraz narzędziem promocji i upowszechniania efektów programu.

Realizacja tego elementu nastąpi w formie m.in.: uruchomienia portalu internetowego oferującego szeroki zakres serwisów, gromadzenia i udostępniania zasobów merytorycznych (publikacje, opracowania, raporty, przykłady wdrożeń, kontakty, etc.), udostępnienia za pośrednictwem portalu nieodpłatnego poradnictwa ekspertów.

3. Wdrożenie modelowych projektów
W 6 wybranych gminach zostaną pilotażowo wdrożone modelowe projekty infrastruktury informatycznej (sprzęt, oprogramowanie i integracja), co umożliwi praktyczne wykorzystanie przez lokalne społeczności takich narzędzi IT, jak: zintegrowane systemy zarządzania dla samorządu, systemy finansowe, bazy danych, sprzedaż produktów i usług przez Internet, a także na tworzenie lokalnych portali informacyjnych (np. agroturystycznych) oraz serwisów internetowych (np. e-praca), bądź innych projektów wynikających z potrzeb tych społeczności. W oparciu o tę infrastrukturę, co najmniej 12 lokalnych projektów otrzyma dofinansowanie na ich realizację.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują na stronach internetowych realizatora programu - Fundacji Wspomagania Wsi: www.fww.org.pl

źródło: www.pafw.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl