PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Newsy » Ślady przeszłości - podsumowanie


Ślady przeszłości - podsumowanie

2006-06-13


Ślady przeszłości - podsumowanie

W piątej edycji programu „Ślady Przeszłości – uczniowie adoptują zabytki” uczestniczy 260 szkół z całej Polski. 14 czerwca 2006 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przedstawiciele stu szkół zaprezentują efekty działań podejmowanych na rzecz zabytków w swoich miejscowościach.

Uroczystość będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, a także do spotkania z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z dziedziny kultury i nauki, przedstawicielami mediów, ludźmi, którym bliskie jest dziedzictwo kulturowe naszego kraju.

Każda grupa przygotuje własne stoisko, które w czasie prezentacji odwiedzą zaproszeni goście i przedstawiciele innych szkół. W części oficjalnej uroczystości, oprócz krótkiego występu artystycznego, przedstawicielom szkół zostaną wręczone dyplomy i małe upominki.

O programie

Ślady Przeszłości to program edukacyjny stworzony z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów.

Uczniowie poszukują w swojej okolicy ciekawych obiektów, poznają ich historię i podejmują się opieki nad nimi. A wybór jest ogromny. Na pewno w każdej miejscowości lub jej okolicach znajdują się jakieś stare, porzucone budynki, czasami nawet ruiny zamków, przydrożne kapliczki i pomniki – wszystko ciekawe, choć trochę zapomniane. Dlatego warto o nie zadbać, powiedzieć innym, w miarę możliwości odnowić.

Pamięć o miejscach i przedmiotach historycznych przywraca im znaczenie, pozwala zrozumieć i docenić regionalne dziedzictwo kulturowe. Rzetelna wiedza historyczna oraz poznawanie lokalnej tradycji budują trwałe więzy z miejscem urodzenia i zamieszkania.

Uczniowie mieli za zadanie odszukać, przeprowadzić dokumentację, opisać, a następnie objąć stałą opieką wybrany zabytek. Centrum Edukacji Obywatelskiej udostępniło grupom realizującym projekt stronę internetową, na której mogły regularnie zamieszczać informacje na temat swych działań oraz zdjęcia i opisy zabytków objętych opieką.

Główne cele programu to przede wszystkim:

1. Wzmacnianie znaczenia tradycji i budowanie poczucia związku z nią.
2. Zaangażowanie młodego pokolenia i społeczności lokalnej w opiekę nad materialnym dziedzictwem kultury znajdującym się w ich otoczeniu.
3. Poszerzenie wiedzy o przeszłości - szczególnie w wymiarze lokalnym.
4. Bezpośrednie zaangażowanie uczniów w promocję swego regionu.
5. Wykorzystanie lokalnej tradycji dla rozwoju turystyki w regionie.

Źródło: http://www.ceo.org.pl

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl